Galvinol

Galvinol je speciální základová barva pod Alkyton umožnuje nátěr lehkých kovů - zinku, mědi, nerezi, hliníku. Dále také skla, porcelánu a jiných hladkých problémových podkladů jako je tvrzený plast a podobné.

Galvinol je prakticky adhezní můstek umožňující díky lepkavosti přilnutí Alkytonu na hladké povrchy.

Výtěžnost z Galvinolu je až 35m2 / 1L, rychle zasychá, proto je již po půlhodině doporučeno přetření vrchní barvou, jinak se do do mezinátěru může zachytat prach.

Diskusní téma: Galvinol

certifikát Alkyton

sebak 06.04.2018
Dobrý den,

žádám o zaslání certifikátu a prohlášení o shodě produktu "alkyton".

děkuji

sebak@sebak.cz

Nátěr plastových oken

Roman 13.03.2018
Dobrý den,
chtěl bych přetřít bílá plastová okna na hnědo.
Myslíte že to bude fungovat, když to nejdříve natřu galvinolem a
pak normáně alkytonem.
děkuji za odpověď.
S pozdravem. Roman

ztracený dotaz

silva 06.09.2017
Dobrý den,

proč se mi nezobrazil můj dotaz?

přebarvení galvinolu

silva 06.09.2017
Dobrý den,

potřebuji stihnout nátěry za den (nemůžu mít déle lešení), takže vrchní nátěr alkytonem jen jednou, a bojím se přílišné rozdílnosti barvy galvinolu a vrchního alkytonu černého. Je možné galvinol přibarvit na mavě šedo třeba malířskou olejovou barvou v tubičce? Nebo alkyton bude i v jedné vrstvě barevně krýt dobře?

Dotaz nátěr skla venkovni strana

MIchal 21.08.2015
Zdravím, mám požadavek na natěr skla z venkovní strany. Bude barva držet když se sklo podetře Galvinolem?

Plech pozinkovaný + železná konstrukce

Tomáš 10.11.2014
Dobrý den,
budu natírat vrata. Skládají se z železné konstrukce a zbytek je vyplněn plechovými tabulemi které jsou povrchově upravené asi pozinkované. Dotaz zní, když je mechanicky očistím a odmastím atd... musím na místa kde vylézá čistý plech bez nánosu staré barvy použít Galvinol? nebo stačí rovnou Alkyton???

Dotaz na zakladni nater pro barvu Alkyton (ocel, velmi hladky povrch)

XTech 26.09.2014
Zdravim,

mam dotaz na zakladovy nater. Potrebuji pretrit velmi hladky kovovvy povrch a rad bych pouzil metalickou barvu Alkyton. Jedna se o ocel, ktera je hladka, lestena temer do stavu zrcadla. Myslim, ze z hlediska prilnavosti barvy by byl vhodny prave Galvinol. Lze s tim souhlasit? Jaky navrhujete postup?

Je po aplikaci zkladove barvy a vytvrzeni (7 dnu) samotne barvy Alkyton tato odolna i vuci mechanickemu zachazeni, skrabancum apod.?

diky za odpovedi,
XT

Re: Dotaz na zakladni nater pro barvu Alkyton (ocel, velmi hladky povrch)

Radek 20.10.2014
Zdravím, samozřejmě lesklý hladký podklad může být problémem, kde (pokud není možnost zdrsnění povrchu) by Galvinol mohl pomoci (na povrchu nesmí být ale žádné zbytky past, leštidel ani vosků a pod.). Galvinol se k podkladu přilepí a na sebe dolepí barvu.

Alkyton je plně (tzn. i chemicky,ne jen mechanicky) vytvrzen po 30 dnech. Jeho odolnost a rychlost vytvrzení je závislá na tloušťce vrstvy aplikace.Více tenčích vrstev - rychlejší prosychání a vyšší tvrdost.Méně silnějších vrstev - pomalé zasychání a delší ,,živost" barvy na dotek.

Pro Vaši potřebu a jistotu odolnosti doporučuji zkoušku na malé, nejlépe odvrácené, ploše.

Přidat nový příspěvek