Otázky a odpovědi

Alkyton: Otázky a odpovědi, ptejte se

Alkyton žáruvzdorná barva

Zbyněk 29.02.2020
Dobrý den, Chtěl bych se informovat, zda můžu nový zahradní gril, který jsem natřel jednou vrstvou barvy Dupli-Color Alkyton žáruvzdorná barva do 750 °C kovářská černá 750 ml, zda můžu gril natřít druhou vrstvou a nebo mezi vrstvami mám gril s barvou vypálit na 150 stupňů. Děkuji za odpověd. Nebo prosím napište správný postup.

Alkyton na Formex

Lukáš 24.02.2020
Dobrý den, bylo mě doporučeno pod Alkyton dát dvě vrstvy základové barvy Formex na lehké kovy, čímž se údajně velmi zvýší životnost nátěru. Lze tyto barvy kombinovat? (povrch opískovaný a našopovaný zinkem- hrubá struktura) Děkuji

žáruvzdorná vypalovací barva

Daniel 19.02.2020
Dobrý den

Bude mít barva po vypálení stejný odstín jako nevypálených barva? Natírám kouřovod ale také izolovaný komín kde teplota pravděpodobně nikdy nedosáhne vypalovací teplotu a potřebuji dosáhnout barevné sjednocení.

Jak odolná bude nevypálených barva? Pro interiérové aplikace bez mechanické zátěže - na broušenou nerez?

míchání barev

Roman 12.01.2020
Dobrý den, můžu smíchat 2 odstíny, aby úplně splynuly?

Re: míchání barev

zákaznická podpora 17.02.2020
Dobrý den,
barevné odstíny lze navzájem míchat. Míchané barvy by měly být vždy stejného povrchového vzhledu tj. matné, lesk atd. Nelze míchat barvu určenou pro vysoké teploty ( nátěr kamen ) s obyčejnou barvou. Nevím, co myslíte splynutí barev. Pravděpodobně důkladné promíchání. To lze docílit spirálovou míchací metlou na vrtačku, který koupíte v každém hobbymarketu nebo stavebninách ( míchají se s ním také suché maltové směsi s vodou )

doba schnutí (a "zapáchání")

Petr Kletenský 26.11.2019
Dobrý den,
natřel jsem police v dětském pokoji barvou Alkyton, ani po měsíci nezmizel zápach z vytvrzující se barvy. V pokoji udržuji teplotu 25°C pro rychlejší vytvrzování, ale moc to nefunguje.

Hraje roli například vytvrzení jednotlivých vrstev, tedy například, natíral-li jsem nábytek 4x a čekal mezi jednotlivými nátěry den, mohlo se stát, že jsem tím zpomalil celkové schnutí? Nebo to nehraje roli?
Je pravda, že je to lepší každým dnem, ale takhle dlouho jsem to opravdu nečekal...

Děkuji za odpověď

Re: doba schnutí (a "zapáchání")

podpora Alkyton 13.12.2019
Dobrý den, při tak vysokém počtu vrstev bude úplné vytvrzení trvat delší dobu. Předpokládám, že máte povrch barvy tvrdý. Obecně by měla být místnost, kde je aplikován nátěr Alkyton dobře větrána. Barva má parametry zasychání při 20°C a 50% vlhkosti na prach - 2 hodiny na dotek - 4 hodiny přetíratelný - 16 hodin plně vytvrzen - 7 dnů. Ředění může ovlivnit doby zasychání. Nevím, kde jste udělal chybu. Musíte to vydržet.

Leštění Alkytonu

Petr 26.10.2019
Dobrý den
Použil jsem alkyton černá lesklá na stříkání auta (neptejte se proč) a chci se zeptat, jestli barva vytvrdne natolik, aby ji šlo rozleštit do silného lesku? Zatím po týdnu v 5-10 stupních lze do barvy stále udělat nehtem rýhu.
Za odpověď moc děkuju

Re: Leštění Alkytonu

zákaznická podpora Alkyton 02.11.2019
Barva vytvrdne při 20C min 24hodin. Při 25C min 12hod. Při 30C min 6hod. To vše při relativní vlhkosti 50%. Ve Vašem případě bude doba tvrdnutí, při těchto teplotách cca 10dnů. Ale velice záleží na vzdušné vlhkosti. Jestliže máte tak nízké teploty, s mlhou ( 100% vlhkost vzduchu ), tak se doba vytvrdnutí nátěru nedá určit. Rozhodně jste nezvolil nejlepší podmínky na aplikaci barvy. Příčinou může být také aplikace v příliš silné vrstvě, doporučená tloušťka vrstvy je 30 – 35 mikrom. Pro silnější vrstvu nutno opakovat nátěr, ne natírat jednou silným nátěrem. Uvedené doby tvrdnutí jsou pro 30-35 mikr.

Alkyton a bezbarvy lak

Lukas 17.10.2019
Dobry den, je mozne alkyton rust oleum pretrit bezbarvym lakem? Popripade jakym, resp.na jake bazi? Dekuji
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek